Si e kaloni zakonisht mbremjen e së premtes?

🍷🍷Si e kaloni zakonisht mbremjen e se premtes?
Me apo pa alkool, Kjo eshte ceshtja 😂
👉Keni vene ndonjehere re skuqje te lekures, bllokim te hundes dhe papritur njolla te kuqe te ngritura mbi lekure?
👉Alkooli ben zgjerimin e eneve te gjakut duke shkaktuar keshtu skuqjen e lekures dhe bllokimin e hundes. Ai vepron si nje faktor perkeqesues i nje gjendje alergjike dhe mund ta perkeqesoje ate.
👉Nese jeni duke perjetuar simptoma alergjie nuk do ishte nje ide e mire te konsumonit alkool kete fundjave!
Te pish uje eshte e shendetshme!

TË TJERA

Sedacioni për fëmijë

Sedacioni për fëmijë në stomatologjinë pediatrike rekomandohet shumë në rastet kur bëhet fjalë për pacientë të veçantë:👉Jo bashkëpunues, odontofobikë, me aftësi të kufizuara ose autikë

Lexo më shumë »