Reumatologji

Departamenti
Shfaq më shumë departamente

Procedura e KORONAROGRAFISË në SALUS.

Angiografia Intervenuese në spitalin Salus.

Çfarë është Endarterektomia e Karotideve?

ANGIOGRAFIA INTERVENUESE NË SALUS.

Epoka e re e trajtimit JO KIRURGJIKAL të patologjive KARDIOVASKULARE.

Zgjerimi i arterieve poshtë gjurit, nëpërmjet ANGIOGRAFISË, PA KIRURGJI.

Sëmundja arteriale periferike (PAD). Trajtimi me Angiografi.

Departamenti i Kardiologisë Intervenuese mund të trajtojë në mënyrë , JO Kirurgjikale arteriet koronare dhe periferike plotësisht të mbyllura, nëpërmjet kateterëve dhe vendosjes së stenteve.

Disfunksioni Erektil (ED-Erectile Dysfunction) mund të trajtohet.

Sinuziti : simptomat, shkaqet, diagnoza, rrisqet.

Parandalimi dhe Depistimi i kancerit te gjirit.

Artriti Gutoz

Çfarë është procedura Microneedling?

Çfarë është Stiff Person Syndrome (SPS)?

Kujdesi për lëkurën gjatë dimrit.

Alergjia ndaj qumështit.

Trajtimi në traumatologjinë sportive, në SALUS.

Termat që duhet të njihni rreth Kancerit të Gjirit.

Çfarë është Krioprezervimi?

Risi në Salus : Holteri Glicemik.

Herniet e paretit abdominal ?

Astma Bronkiale.

Qëndra e Diabetit në Salus.

Çfarë është Histeroskopia operative?

Elektromiografia në Salus.

Hiperpigmentimi i lëkurës.

KLINIKA E FERTILIZIMIT në Salus.

Terapia në çift.

Për çfarë shërben artroskopia e kaviljes?

Kontrolli i Fertilitetit (Ora biologjike për femrat)

PRP ovariale- një rreze drite në erresirën e shpresave të humbura fertile.

Shkaqet e Infertilitetit.

Trajtimi i INFERTILITETIT në Salus.

AMH dhe Rezerva Ovariale.

Infertiliteti mund të trajtohet në Spitalin Salus!

Fertilizimi in vitro (IVF), në SALUS.

Simptomat e çrregullimeve hormonale.

Pagjumësia(Insomnia).

Cilat janë simptomat e depresionit?

Radiologjia Dixhitale - Radiologjia Tradicionale.

Menopauza, ja çfarë duhet të dini?

Monitorimi i diabetit në Salus.

Alergjia ndaj graminaceve( barit).

Çrregullimi i Hiperaktivitetit të Deficitit të Vëmendjes.

Çrregullimet e të ngrënit: Njohja dhe trajtimi.

Çfarë është “Breath Test” ose testi i frymëmarrjes?

Shisha, edhe më e dëmshme për shëndertin se duhani!

"Dietologu online" , në Salus.

Trajtimi i variçeve me Ablacion, në Salus.

Dermatoskopia e digjitalizuar në Salus.

Çfarë është sindroma Guillain Barre ?

Shërbimi i Dietologjisë në Salus.

Trajtim e varësisë patologjike në Salus.

Si të dallojmë Gripin Stinor nga Covid-19?

Çfarë është Sindroma e Aparatit Tretës të Irrituar (IBS)?

Si t’i jepni ndihmën e parë personave epileptikë?

Çfarë është Strabizmi?

Çfarë është çrregullimi i ankthit?

Për herë të parë në Shqipëri, Apliacioni me Ultratinguj Kavitacional.

Trajtimi i Ekzemës në Salus.

URETEROSKOPIA ME LAZER LITOTRIPSIK PËR TRAJTIMIN E GURËVE NË VESHKA.

Funksioni i dietologut në spitalin Salus.

Çfarë janë " Pneumonite eosinofilike".

💊 Perdorimi i barnave antidepresive :

Hiperplazia e Prostatës.

Si te trajtojme kancerin e prostatës.

✅DERMATITI I FOTOKONTAKTIT DHE REAKSIONET FOTOALLERGJIKE .

Imunoterapia Alergjen Specifike (IAS) .

Kirurgjia e Arteries Karotide

''Ethet reumatike''

Shqetësimet gastrointestinale gjatë stinës së verës.

Patologjitë e Prostatës

Tromboza e venave të syrit

Gripi i syrit

AMH dhe rezerva ovariale

Luksacioni (zhvendosja) e gjurit

Kirurgjia e Hemorroideve në Spitalin Salus, simptomat dhe trajtimi i tyre

Çfarë është Cistiti intersticial ose ‘’Sindroma e dhimbjes së fshikëzës urinare’’

Dëmtimet e kaviljes dhe trajtimi i tyre në Salus

Llojet e protezave të gjurit dhe jetëgjatësia e tyre

E keni kryer analizën e PSA-së?

Çfarë janë Retinoidet, dhe kur duhet të përdoren?

HEMATURIA OSE GJAKU NË URINË

Trajtimi i anemisë në Spitalin Salus

Çfarë është Bursitis?

Reumatologjia, në Spitalin Salus

Nga ndryshon Rinoplastika nga Septoplastika?

Aplikimi i Mesoterapisë në Salus.

BIORIVITALIZIMI I LËKURËS NË SALUS.

Çfarë janë, Bi-test dhe triple test?

Celiakia, një sëmundje komplekse autoimune.

Testimi serologjik Covid 19 (Anti-SARS-CoV-2) TOTAL, në Spitalin Salus

Kirurgjia e Arteries Karotide në Spitalin Salus

Venat Varikoze

Eritema toxicum, tek fëmijët.

Rëndësia e kryerjes së Pap Testit.

Çfarë është çrregullimi bipolar?

Çfarë është Sistemi okulomotor?

Rejuvenimi ovarial

Terapia Shockwave

Çfarë është TecarTerapia?

Qendra e Rehabilitimit Fizioterapeutik Salus.

Çfarë është Polioza (Poliosis)?

Sedacioni për fëmijë në stomatologjinë pediatrike.

Libri i shëndetit të femijës.

Pityriasis versicolor (njollat e bardha në trup)

Helicobacter pylori (H. pylori), bakteri i cili gjendet zakonisht në stomak

5 problemet që shkakton mungesa e gjumit.

Biopsia e veshkave në Spitalin Salus

Fibrilacioni atrial

Pse shkaktohet fryrja e barkut?

Mitet e alergjive në periudhës së verës.

Trajtimet Dermtologjike në stinen e verës.

Çfarë është kolecistektomia laparaskopike?

Çfarë është, TURP - Rezeksioni trans-uretral i prostatës.

Intoleranca Ushqimore në Salus.

Shenjat e para të një Intolerance Ushqimore.

Ja çfarë duhet të dini për Refluksin Gastrointestinal.

Çfarë është refluksi veziko-uretral?

Aritmia

Dhimbja në gjinekologji

Microneedling në Salus

Ateroskleroza

Displazia e qafës së mitrës

"URODINAMIKA" ose "CISTOMANOMETRIA"

Çfarë është Hernia Inguinale?

Kardiologjia në Salus

Polipet endometriale

Hematospermia (Gjaku në spermë)

Gurët e tëmthit

Sedacioni për fëmijë

Çfarë është Cyberchondria?

Tumori kolorektal

Infeksionet e rrugëve urinare

Hiperpigmentimi i lëkurës (njollat kafe të lekurës)

Zakonet e përditshmërise që dëmtojnë smaltin e dhëmbeve.

Kolecistektomia

Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave

Kistet e gjirit

Faktorët e riskut të sëmundjeve kardiovaskulare

Gastriti, inflamacioni i mukozës së stomakut

Hipotiroidizmi, ulja e funksionit të gjëndrës tiroide

Oksigjen Ozono Terapia

Të SIGURT në SALUS

Fruthi

Keqformimet vaskulare (ose njollat e lindjes)

Torsioni testikolar

Pamundësia për të urinuar

Menopauza, çfarë duhet të dini!

Variçet ezofageale

Rekomandime Mjekësore për nënat

15 pyetjet që duhet ti bëni mjekes gjinekologe në 3 muajt a pare te shtatezanise

6 fakte që duhet të dini për Glaukomën

Epilimi dhe efektet anesore

Çfarë është Sonoisterosalpingografia?

Faktorët e riskut të sëmundjeve kardio-vaskulare

Glomerulonefriti

Çfarë janë polipet nasale?

Bronkioliti tek fëmijët

Insuficienca kardiake

Bursitis

Radiologjia Dixhitale

Kirurgjia e gjëndrës tiroide

Hipermetropia

Kanceri i Stomakut

Kanceri i Kolonit

Sindromi Metabolik

Striktura e Uretrës

Gastroskopia në Salus

30-50% të rasteve të kancerit janë të parandalueshme.

Çfarë është Laparocelat (Hernia Incizionale)

Anoreksia, një çrregullim serioz psikiatrik.

Përse shkaktohet Hernia Diskale

Laboratori i Analizave në Spitalin Salus

Diagnostikimi i gurëve në tëmth.

BIORIVITALIZIMI I LËKURËS në spitalin Salus

Çfarë është baloni intragastrik dhe përse shërben?

Hiperpigmentimi ose ndryshe njollat kafe të lekurës.

Vitaminat që kanë efekt pozitiv në lekurë

Kremrat fotombrojtës, jo vetëm në sezonin e verës.

Anomalitë Mulleriane

Protezat ortopedike që kryen ne spitalin Salus.

9 këshilla për përkujdesje pas operacionit të Rinoplastikës!

Hiperhidrosis ose ndryshe djersitja e tepert

Septoplastika në Salus.

Zbokthi, shenjat dhe simptomat

Diagnostikimi i virusit HPV në spitalin Salus.

Çrregullimet e humorit

Përse përmbajtja acide e stomakut, kthehet në ezofag?

Përse dhe kur dalin nishanet?

Patologjitë dermatologjike dhe ndikimi që kanë në aspektin psikologjik

Çfarë është Dermatiti Autoimun Progesteronik?

Ushqimet që përkeqësojnë shëndetin Gastro-Intestinal

4 Arsyet e dhimbjes së gjurit gjatë çiklizmit

Tomografia me koherencë optike - OCT në spitalin Salus.

Simptomat e gurëve në veshka

Terapia në çift.

Klamidia, infeksioni më i zakonshëm seksualisht i trasmetueshem

Çfarë është Gonorrea ?

Çfarë duhet të dini për gurët në veshka dhe si trajtohen? - Dr. Ened Kacorri