Chirurgia Generale

Departamenti
Shfaq më shumë departamente

Obeziteti

Dyshoni se keni Kiste në vezore?

Dermatiti

Gjoks i varur,i vogël apo tepër i madh?

Kirurgjia e kolonit

Ndërhyrja në valvulat e zemrës

Gurët në ureter

Prolapsi genital

Kirurgjia e Gjëndrat e pështymës

Nefrektomia e hapur

Gastrostomia perkutane

Dr. Marion Sako pret çdo ditë në spitalin Salus të gjithë pacientët për vizita dhe ndërhyrje maksilo-faciale.

Skaneri i të gjithë trupit

Dr. Jonida Klosi pret çdo ditë në spitalin Salus të gjithë pacientët për vizita okulistike.

CHECK UP-in SST për femra

Heqja e gurëve në rrugët e tëmthit me ERCP

Kanceri i traktit gastrointestinal

Check up SST

Merr kontrollin e jetës tënde

Gurët në veshka

CHECK UP Urologjik

Eko Abdominale

Nefrektomia radikale laparoskopike

Departamenti i Kardiologjisë në Spitalin Salus

Varësia ndaj lojërave të fatit

Dr. Carlo Fucci

Kirurgjia e pankreasit

Paketa “Bluevember”

Check Up Infeksionet e traktit respirator

Shëndeti i fëmijëve tuaj , prioriteti jonë!

Fizioterapia në Salus

Paketa e vlerësimit të demencës në Spitalin Salus

Urologjia në Salus

Kirurgjia Gjenerale

A e keni kontrolluar ndonjëherë zemrën tuaj?

Skaneri i t gjithë trupit

Departamenti i Anestezisë dhe Reanimacionit në Salus

Rezonanca magnetike e gjurit

Kirurgjia endoskopike nazo-sinusal

Kur duhet të shqetësohemi për nishanet?

Kanceri i traktit gastrointestinal

Retinopatia diabetike

Kirurgjia Urologjike Pediatrike

Tumorët e organeve riprodhuese

Polipektomia Endoskopike

Trajtimi Kirurgjikal i Frakturave

Glaukoma

Departamenti i Dermatologjisë në Salus

Çfarë duhet të dini para se të kryeni Operacionin e Rinoplastikës

Kontrolli i enëve të gjakut karotide të qafës

Check up Kardiologjik

Çfarë është Aneurizma e aortës abdominale ?

CHECK UP-i Okulistik

Koronarografia në Spitalin Salus

Ndërhyrje në Valvulat e Zemrës

Vuani nga Anemia? Njihuni me shkaqet dhe mjekimin

Check up i Gjëndrës Tiroide

Kolecistektomia Laparoskopike

𝙆𝙤𝙡𝙤𝙣𝙤𝙨𝙠𝙤𝙥𝙞𝙖

Dr. Eneida Bozaxhiu

Skaneri i të gjithë trupit

Abdominoplastika

Adenomektomia transvezike

Diagnostikimi dhe Trajtimi i Çrregullimeve të Zërit

Proteza kokso-femorale

Valvulopatitë kardiake

A ka më të shtrenjtë se drita e syve?

Rezonanca Magnetike e Kokës

Paketa e fertilitetit

Fizioterapia në Spitalin Salus

Check up-i alergologjik

Sëmundjet kongjenitale të zemrës tek të rritur

Check up venat varikoze

Check up funksioni respirator

Check up SST Meshkuj

Rezonancën magnetike të gjurit

Nefropatia Diabetike

Impotenca seksuale mund Të Trajtohet!

Skaneri i Mushkërisë

Urgjencës e Spitalit Salus

Rinoplastika

Kirurgjia protezike në Salus

Kanceri i mushkërisë

Vjen ne Salus ekselenca e kardiokirurgjisë italiane Dr. Carlo Fucci

Kontrolli i enëve të gjakut karotide të qafës në Spitalin Salus

Kirurgjia Ortognatike

Kirurgjia e laringut

Pankreatiti

Shëndeti është prioritet

Rhiniti Alergjik

Dhëmbë të shëndetshëm, Buzqeshje e përkryer

Paketa për Vlerësimin dhe Trajtimin e Varësisë Patologjike

Kardiologjia në Salus

Myku i Lëkurës dhe Thonjve

Kirurgjia Endoskopike Nazo-Sinusale

Kirurgjisa Plastike Në Salus

Sëmundja Morbus Crohn

Mastektomia

Si Trajtohen Gurët Në Veshka?

Kur Rekomandohet Proteza e Gjurit?

Rejuvenimi Ovarial (PRP)

Glaukoma

Dita Botërore e Osteoporozës

Dita Botërore e Ushqimit

Stomatologjia në Spitalin Salus

Kirurgjia e Përgjithshme

Heqja e Bajameve

Check Up Venat Varikoze

Skizofrenia

Kolla e Zgjatur

Trajtimi i Patologjive të Fshikëzës Urinare

Dita Botërore e Shikimit

Koliti Ulçeroz

Gastroskopia e Stomakut

Procedura e KORONAROGRAFISË në SALUS

Angiografia Intervenuese në spitalin Salus

Çfarë është Endarterektomia e Karotideve?

ANGIOGRAFIA INTERVENUESE NË SALUS.

Epoka e re e trajtimit JO KIRURGJIKAL të patologjive KARDIOVASKULARE.

Zgjerimi i arterieve poshtë gjurit, nëpërmjet ANGIOGRAFISË, PA KIRURGJI.

Sëmundja arteriale periferike (PAD). Trajtimi me Angiografi.

Departamenti i Kardiologisë Intervenuese mund të trajtojë në mënyrë , JO Kirurgjikale arteriet koronare dhe periferike plotësisht të mbyllura, nëpërmjet kateterëve dhe vendosjes së stenteve.

Disfunksioni Erektil (ED-Erectile Dysfunction) mund të trajtohet.

Sinuziti : simptomat, shkaqet, diagnoza, rrisqet.

Parandalimi dhe Depistimi i kancerit te gjirit.

Artriti Gutoz

Çfarë është procedura Microneedling?

Çfarë është Stiff Person Syndrome (SPS)?

Kujdesi për lëkurën gjatë dimrit.

Alergjia ndaj qumështit.

Trajtimi në traumatologjinë sportive, në SALUS.

Termat që duhet të njihni rreth Kancerit të Gjirit.

Çfarë është Krioprezervimi?

Risi në Salus : Holteri Glicemik.

Herniet e paretit abdominal ?

Astma Bronkiale.

Qëndra e Diabetit në Salus.

Çfarë është Histeroskopia operative?

Elektromiografia në Salus.

Hiperpigmentimi i lëkurës.

KLINIKA E FERTILIZIMIT në Salus.

Terapia në çift.

Për çfarë shërben artroskopia e kaviljes?

Kontrolli i Fertilitetit (Ora biologjike për femrat)

PRP ovariale- një rreze drite në erresirën e shpresave të humbura fertile.

Shkaqet e Infertilitetit.

Trajtimi i INFERTILITETIT në Salus.

AMH dhe Rezerva Ovariale.

Infertiliteti mund të trajtohet në Spitalin Salus!

Fertilizimi in vitro (IVF), në SALUS.

Simptomat e çrregullimeve hormonale.

Pagjumësia(Insomnia).

Cilat janë simptomat e depresionit?

Radiologjia Dixhitale - Radiologjia Tradicionale.

Menopauza, ja çfarë duhet të dini?

Monitorimi i diabetit në Salus.

Alergjia ndaj graminaceve( barit).

Çrregullimi i Hiperaktivitetit të Deficitit të Vëmendjes.

Çrregullimet e të ngrënit: Njohja dhe trajtimi.

Çfarë është “Breath Test” ose testi i frymëmarrjes?

Shisha, edhe më e dëmshme për shëndertin se duhani!

"Dietologu online" , në Salus.

Trajtimi i variçeve me Ablacion, në Salus.

Dermatoskopia e digjitalizuar në Salus.

Çfarë është sindroma Guillain Barre ?

Shërbimi i Dietologjisë në Salus.

Trajtim e varësisë patologjike në Salus.

Si të dallojmë Gripin Stinor nga Covid-19?

Çfarë është Sindroma e Aparatit Tretës të Irrituar (IBS)?

Si t’i jepni ndihmën e parë personave epileptikë?

Çfarë është Strabizmi?

Çfarë është çrregullimi i ankthit?

Për herë të parë në Shqipëri, Apliacioni me Ultratinguj Kavitacional.

Trajtimi i Ekzemës në Salus.

URETEROSKOPIA ME LAZER LITOTRIPSIK PËR TRAJTIMIN E GURËVE NË VESHKA.

Funksioni i dietologut në spitalin Salus.

Çfarë janë " Pneumonite eosinofilike".

💊 Perdorimi i barnave antidepresive :

Hiperplazia e Prostatës.

Si te trajtojme kancerin e prostatës.

✅DERMATITI I FOTOKONTAKTIT DHE REAKSIONET FOTOALLERGJIKE .

Imunoterapia Alergjen Specifike (IAS) .

Kirurgjia e Arteries Karotide

''Ethet reumatike''

Shqetësimet gastrointestinale gjatë stinës së verës.

Patologjitë e Prostatës

Tromboza e venave të syrit

Gripi i syrit

AMH dhe rezerva ovariale

Luksacioni (zhvendosja) e gjurit

Kirurgjia e Hemorroideve në Spitalin Salus, simptomat dhe trajtimi i tyre

Çfarë është Cistiti intersticial ose ‘’Sindroma e dhimbjes së fshikëzës urinare’’

Dëmtimet e kaviljes dhe trajtimi i tyre në Salus

Llojet e protezave të gjurit dhe jetëgjatësia e tyre

E keni kryer analizën e PSA-së?

Çfarë janë Retinoidet, dhe kur duhet të përdoren?

HEMATURIA OSE GJAKU NË URINË

Trajtimi i anemisë në Spitalin Salus

Çfarë është Bursitis?

Reumatologjia, në Spitalin Salus